Choose language  

I AM A VICTIM

Nie, wystarczy jeśli zrobisz to ustnie w trakcie rozmowy z ubezpieczycielem
To zależy od tego jak szybko podpiszesz wymagane dokumenty i przekażesz nam pojazd ponieważ jest to warunek wypłaty. Zwykle jest to do 72 godzin pod warunkiem braku wątpliwości w zakresie uznania odpowiedzialności przez zakład ubezpieczeń
Tak jest to konieczne. Proces jest tak skonstruowany, że w trakcie odbioru pojazdu podpisujesz wszystkie wymagane dokumenty.
Nie, ta zgoda pozwala nam się z Tobą skontaktować w celu ustalenia dalszych kroków -  podpisania wymaganych dokumentów – dopiero ta czynność oznacza faktyczne przystąpienie do proponowanego rozwiązania.
Nie –  wszystko robimy za Ciebie, działając na podstawie udzielonego nam pełnomocnictwa - to jest właśnie obok szybkiej wypłaty odszkodowania główna zaleta naszego programu. 
Jeśli jesteś czynnym podatnikiem VAT, a Twój pojazd był wykorzystywany w działalności gospodarczej, to przy jego zbyciu masz obowiązek wystawić fakturę VAT. Nabywca płaci nam cenę zakupu pozostałości powiększoną o kwotę podatku VAT. My następnie przelewamy kwotę uzyskaną ze sprzedaży do zakładu ubezpieczeń i powiększamy ją lub nie o zgodną z Twoją umową ubezpieczenia  kwotę podatku VAT – czyli, jeśli ubezpieczyłeś samochód netto to ubezpieczyciel też otrzyma kwotę netto, a kwota podatku VAT zostanie zwrócona na Twoje konto. Identycznie w przypadku ubezpieczenie od wartości pojazdu w kwocie netto plus 50% VAT – wtedy 50% VAT od nabywcy otrzyma zakład ubezpieczeń, a drugie 50% zwrócimy Tobie
dokumenty musisz podpisać maksymalnie do 7 dni roboczych od dnia stwierdzenia przez zakład ubezpieczeń, że Twoja szkoda została zakwalifikowana jako całkowita. Po tym terminie Twoja szkoda będzie likwidowana w standardowym trybie.
Fakturę sprzedaży wystawiasz jeśli w świetle polskich przepisów jesteś czynnym przedsiębiorcą a uszkodzony pojazd był wykorzystywany w Twojej działalności gospodarczej. W każdej innej sytuacji wystarczy umowa sprzedaży. Dodatkowo oba dokumenty możemy wystawić w Twoim imieniu, zgodnie z pełnomocnictwem jakiego nam udzielasz.

I WANT TO BUY THE DEFECTED VEHICLE

zakup odbywa się tylko i wyłącznie poprzez elektroniczną licytację w naszym systemie aukcyjnym. Nie prowadzimy sprzedaży ofertowej. 

Oczywiście!. Zachęcamy każdego to wizyty na naszym placu. Oględziny po wcześniejszym umówieniu się są bezpłatne dla zarejestrowanych i posiadających aktywne konto klientów. Szczegółowe informacje dotyczące oględzin znajdziesz w naszym regulaminie. 

w przypadku wygranej aukcji zwycięzca otrzymuje od nas maila z informacją o wygranej 

Jeśli w momencie zakończenia aukcji zalicytowana przez Ciebie cena była najwyższa to pojazd zostanie Ci sprzedany

W przypadku wygranej otrzymujesz od nas informację drogą mailową z instrukcjami dalszego postępowania oraz numerem rachunku, na jaki musisz wpłacić wylicytowaną cenę sprzedaży oraz naszą prowizję. 

Depozyt jest w pełni zwrotną jednorazową wpłatą w kwocie 1.000 PLN umożliwiającą Ci branie udziału w dowolnej liczbie organizowanych przez nas aukcji. Depozyt może zostać przez nas zatrzymany jeśli z Twojej winy nie wywiążesz się z transakcji czyli:
nie dokonasz zapłaty za przedmiot, który zakupiłeś 
nie dokonasz odbioru zakupionego przedmiotu
Oprócz tego musisz wiedzieć, że:
Środki będące depozytem nie mogą być wykorzystane do zapłaty faktury za nabyty pojazd ani za faktury za żadną inną opłatę- depozyt może być tylko zwrócony. 
Zwrot depozytu nie odbywa się automatycznie – jeśli chcesz, żebyśmy go zwrócili powinieneś nas o tym poinformować
Zwrot depozytu zawsze odbywa się następnego dnia roboczego po otrzymaniu żądania jego zwrotu i zawsze na numer rachunku, z którego depozyt został pierwotnie wpłacony.

Żeby móc składać oferty należy dokonać rejestracji w naszym systemie aukcyjnym poprzez wypełnienie elektronicznego formularza rejestracyjnego  oraz wpłacić depozyt. Po prawidłowym wypełnieniu formularza, na podany podczas rejestracji adres mailowy wyślemy Ci wiadomość z potwierdzeniem rejestracji. Pamiętaj, że nie będziesz mógł składać ofert dopóki nie dokonasz wpłaty depozytu.

Po wygranej dokonaniu wszystkich opłat otrzymasz od nas maila, z informacją, ze pojazd jest gotowy do odbioru. Od tego momentu będziesz mógł go od nas odebrać. 

Prowizja jest to opłata za wygraną aukcję. Płacisz ją tylko w przypadku, gdy wygrałeś aukcję. Kwota prowizji jest obliczana zgodnie z cennikiem i jest dostępna w czasie rzeczywistym w trakcie trwania aukcji na Twoim panelu użytkownika. 

Licytujesz poprzez złożenie oferty w systemie aukcyjnym. Pamiętaj, że oferowana przez ciebie kwota podbicia musi być większa niż cena wyjściowa na aukcji. 

Licytacje odbywają się z wyznaczoną datą i godziną zakończenia widoczną na każdej aukcji.